Ford Trucks rozširuje svoje pôsobenie na 48 trhov

Spoločnosť Ford Trucks pokračuje v strategickom raste v Dánsku a po úspešnom vstupe na dôležité trhy napĺňa svoj cieľ expandovať do celej Európy. Po strednej, východnej a západnej Európe vstupuje spoločnosť Ford Trucks prostredníctvom Dánska na škandinávsky trh, čím sa celkový počet trhov pôsobenia zvýšil na 48.

Publikovaný:

Ford Trucks vstupuje na škandinávsky trh vďaka strategickej expanzii do Dánska

Spoločnosť Ford Trucks, ktorá vyniká svojimi odbornými znalosťami a 60-ročnými skúsenosťami v oblasti ťažkých nákladných vozidiel, pokračuje vstupom do Dánska vo svojom projekte globálnej expanzie.

Po expanzii na trhy východnej a strednej Európy a postupnom zahájení činnosti v Španielsku, Portugalsku, Taliansku, Belgicku, Luxembursku a na najväčších európskych trhoch – vo Francúzsku a v Nemecku, spoločnosť Ford Trucks pokračuje v stratégii rastu tým, že v roku 2022 otvorila pobočky v Rakúsku, Albánsku a Estónsku a aktuálne vstupuje cez Dánsko na škandinávsky trh, pričom celkový počet trhov pôsobenia sa zvýšil na 48.

Vďaka vynikajúcim výsledkom v Európe, širokému sortimentu produktov a inovatívnym technológiám vrátane ťahača návesov F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie International Truck of the Year (ITOY), sa spoločnosti Ford Trucks podarilo zahájiť spoluprácu so spoločnosťou FTD A/S na dánskom trhu, ktorý je strategickým bodom v rámci expanzie do severských krajín.

Viceprezident spoločnosti Ford Trucks Emrah Duman uviedol, že postupným otvorením prevádzok na kľúčových európskych trhoch značka podnikla významné kroky smerom k dlhodobému a silnému rastu.

„V spoločnosti Ford Trucks máme za sebou rekordný rok v súlade s našou víziou ‚vytvárania hodnôt pomocou najefektívnejších dopravných riešení‘. Otvárame nové možnosti a zároveň píšeme úspešný scenár pre rok 2023. Dánsky trh sa vyznačuje vysokou kvalitou a vysokými požiadavkami na služby v oblasti ťažkých nákladných vozidiel. Sme presvedčení, že našej značke poskytne významné príležitosti, a sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou FTD A/S, jednou z popredných firiem s množstvom skúseností v tomto odvetví. Naším cieľom je v spolupráci s partnermi vytvoriť hodnotu pre nových zákazníkov prostredníctvom našich produktov a služieb, najmä medzinárodne oceneného modelu F-MAX,“ povedal Duman.

„Cieľom Ford Trucks je do roku 2024 rozšíriť oblasť pôsobenia na 50 trhov“

Duman zdôraznil, že Európa je hlavným exportným trhom značky Ford Trucks, pričom Dánsko hrá významnú rolu v plánoch expanzie spoločnosti, a ďalej uviedol: „Dánsko je veľmi dôležitou krajinou, keďže prepája Európu, Škandináviu a pobaltské krajiny, čím prepája trhy s viac než sto miliónmi spotrebiteľov. Navyše je jedným z európskych lídrov v oblasti technológií a inovácií. Pôsobenie v tejto krajine je rozhodujúcim krokom z hľadiska našich operácií a plánov globálnej expanzie. Spoločnosť Ford Trucks svoje plány rastu v rámci Európy nespomaľuje. Plánujeme vstúpiť na trhy Holandska a Švajčiarska a naším cieľom je expandovať do celej Európy. Veríme, že do konca roka 2024 rozšírime svoje globálne pôsobenie do 50 krajín.“

Ford Trucks je priekopníkom udržateľných dopravných technológií budúcnosti

Spoločnosť Ford Trucks, ktorá pôsobí v odvetví ťažkých nákladných vozidiel už vyše 60 rokov a ktorá má za cieľ „stať sa spoločníkom na cestách, ktorý sa stará o zákazníkov a zabezpečuje prosperitu ich podnikania“, nastúpila na úžasnú cestu transformácie s cieľom dosiahnuť nulové emisie a technológie prepojených a autonómnych vozidiel v rámci plánu „Generation F“. Z tohto dôvodu spoločnosť predstavila na Medzinárodnom veľtrhu úžitkových automobilov (IAA), ktorý sa konal v roku 2022 v nemeckom Hannoveri, svoje 100 % elektrické nákladné vozidlo pre vnútroštátnu prepravu, ktoré navrhli a vyrobili konštruktéri spoločnosti Ford Trucks. Toto tiché, úsporné nákladné vozidlo novej generácie s nulovými emisiami je vybavené inovatívnymi technológiami prepojenia.

Zároveň toto elektrické nákladné vozidlo potvrdzuje záväzok značky Ford Truck dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých nákladných vozidiel do roku 2040. Významne prispieva aj k dosiahnutiu cieľa 50 % predaja vozidiel s nulovými emisiami v Európe do roku 2030. Toto elektrické nákladné vozidlo sa objaví na cestách do roku 2024.

O spoločnosti Ford Trucks:

Ford Trucks, jediná značka ťažkých nákladných vozidiel spoločnosti Ford, vyrába široký sortiment vozidiel vrátane ťahačov návesov, stavebných vozidiel a dodávkových nákladných vozidiel s hmotnosťou nad 16 ton. Náš model F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie „International Truck of the Year (IToY)“, získal uznanie zo strany kritikov a zaznamenal veľký celosvetový dopyt. Medzinárodná produktová stratégia spoločnosti Ford Trucks je založená na overenej kvalite, odolnosti a úspornosti úžitkových vozidiel Ford a prísľube najnižších celkových nákladov spojených s vlastníctvom. V spoločnosti Ford Trucks spájame viac ako polstoročie skúseností v oblasti konštrukcie a výroby so znalosťami vývoja produktov pre konkrétne trhy, ktoré využívame pri návrhu hlavných komponentov našich vozidiel vrátane úplne nových motorov. V súčasnosti pôsobíme v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v Spoločenstve nezávislých štátov a pokračujeme v rozširovaní našej medzinárodnej siete na 3 kontinentoch. Státisíce nákladných vozidiel po celom svete sa každý deň vydávajú na cestu s istotou, ktorú im poskytuje značka Ford. Ďalšie informácie o spoločnosti Ford Trucks a jej produktoch v celosvetovom meradle nájdete na lokalite www.fordtrucksglobal.com.

Megosztom másokkal

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.

Chuťovky aj pohľad do budúcnosti

Ford Trucks sa už etabloval medzi silných hráčov, medzi nemeckými, švédskymi, talianskymi či holandskými už ponúka podobné limitované edície, zameriava sa aj na vlastný vývoj elektromobility a vstupuje aj do vývoja vodíkových pohonov.

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou SAP Hungary Kft. na zavedení systému riadenia spoločnosti a podpory predaja.