Tisíckrát hurá!

V živote našej maďarskej materskej firmy Delta-Truck Kft. predstavuje výnimočnú udalosť a zároveň výsledok, na ktorý môžeme byť právom pyšní, fakt, že po niečo viac ako troch rokoch od uvedenia na trh bol v Maďarsku uvedený do prevádzky tisíci ťahač značky Ford Trucks F-Max predaný spoločnosťou Delta-Truck. Jubilejné vozidlo si prevzala spoločnosť WIN Capital Kft. ako súčasť objednávky vozového parku.

Publikovaný:

Od založenia firmy WIN Capital Kft. ešte neprešli ani dva roky a už je dominantným aktérom domáceho logistického odvetvia. V dôsledku akvizície viacerých podnikov totiž vozový park tejto skupiny firiem pozostáva z takmer dvesto súprav. 95 percent vozidiel vykonáva vnútroštátnu prepravu a zvyšok premáva z/do prístavov Koper a Hamburg. V zmiešanom vozovom parku sa nachádzajú plachtové, chladiace a kontajnerové návesy.

F-Max sa maximálne osvedčil

„V marci tohto roku sme vypísali verejné obstarávanie na nákup vozidiel, a keďže už v minulosti vznikla dobrá spolupráca so spoločnosťou Delta-Truck Kft., rozhodli sme sa, že vyskúšame značku Ford Trucks a uskutočnili sme objednávku piatich vozidiel,” uviedol Loránd Szemerey, majiteľ a konateľ spoločnosti WIN Capital Kft. „Prvý päťstokoňový ťahač F-Max prevádzkujeme už niekoľko mesiacov a spísali sme aj dlhý zoznam jeho výhod. V prvom rade by som vyzdvihol vynikajúcu spotrebu pohonných hmôt, priestrannú a pohodlnú kabínu, ako aj jeho presvedčivú hybnosť. Samozrejme, dôležitým aspektom je aj fakt, že na súčasnom trhu Ford Trucks dokáže objednané vozidlá dodať jednoznačne najrýchlejšie. Naše nové ťahače F-Max sme si prevzali s komplexnou servisnou zmluvou platnou na päť rokov a 150 tisíc kilometrov ročne a aktuálne sa do prevádzky uvádza aj telematický systém ConnecTruck. Vďaka kladným skúsenostiam aj v budúcnosti plánujeme obstarávanie ťahačov značky Ford Trucks F-Max,” dodal Loránd Szemerey.

Významné úspechy na trhu

„Odovzdanie vozového parku spoločnosti WIN Capital Kft. pre nás predstavuje obzvlášť dôležitú udalosť, pretože pri tejto príležitosti bude do prevádzky uvedené tisíce vozidlo značky Ford Trucks F-Max predané spoločnosťou Delta-Truck Kft.,” uviedol Ferenc Gőgh, konateľ spoločnosti Delta-Truck Kft. „Je pre nás veľkým potešením a pýchou, že sa nám toto číslo podarilo dosiahnuť tri roky po uvedení vozidiel F-Max na maďarský trh. Každým rokom taktiež zvyšujeme podiel značky Ford Trucks na trhu, pričom aktuálne už presahuje šesť percent. Za toto všetko môžeme vďačiť aj tomu, že F-Max je dnes už dobre vyzretým, mimoriadne spoľahlivým a široko uznávaným typom vozidla,” vysvetľoval Ferenc Gőgh.

Ford Trucks dobýjajú krajiny Európy

„V prvom rade gratulujem spoločnosti Delta-Truck Kft. k odovzdaniu tisíceho ťahača F-Max a na strane druhej vedeniu spoločnosti WIN Capital Kft. k jej ohromným úspechom a k uvedeniu jubilejného vozidla do prevádzky,” začal Selim Yazici, regionálny riaditeľ Ford Trucks pre východnú a strednú Európu, ktorý rovnako poctil túto udalosť svojou prítomnosťou. „Za o niečo viac ako päť rokov sa značke Ford Trucks podarilo etablovať sa v Európe tak pevne, že dnes už môžeme namiesto sedemnásobného aktéra hovoriť o osemnásobnom aktérovi na trhu starého kontinentu. Až na niekoľko výnimiek sme prítomní vo všetkých krajinách Európy, spolu s takmer šesťsto servisnými strediskami a rozšírenou sieťou predajcov. Na niektorých trhoch dosahuje náš podiel až 13 percent. A naše ťažké nákladné vozidlá predávame už v 43 krajinách sveta. Aby sme udržali krok s týmto trendom, neustále rozširujeme našu výrobnú kapacitu v Turecku, ktorú čoskoro zvýšime zo súčasných 15 tisíc na 16,5 tisíc vozidiel ročne. Okrem toho kladieme veľký dôraz aj na rozvoj technológií budúcnosti. Na tohtoročnom medzinárodnom veľtrhu úžitkových vozidiel IAA v Hannoveri sme predstavili prototyp nášho nového nákladného auta s čisto elektrickým pohonom a náš telematický systém ConnecTruck rozšírený o množstvo nových funkcií. A už v praxi testujeme techniku automatizovaného šoférovania, konvojovania a automatického cúvania na rampu. Navyše sa venujeme aj vývoju pohonu na vodíkové palivové články,” zdôraznil Selim Yazici.

Na obrázku zhotovenom pri príležitosti odovzdávania tisíceho vozidla Ford Trucks F-Max v Maďarsku sú zľava doprava: Peter Stefkó, konateľ Delta-Truck Kft., Selim Yazici, regionálny riaditeľ Ford Trucks pre východnú a strednú Európu, Loránd Szemerey, majiteľ a konateľ WIN Capital Kft., Balázs Papp, konateľ Happy Cargo Kft. a Ferenc Gőgh, konateľ Delta-Truck Kft.

Megosztom másokkal

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.

Chuťovky aj pohľad do budúcnosti

Ford Trucks sa už etabloval medzi silných hráčov, medzi nemeckými, švédskymi, talianskymi či holandskými už ponúka podobné limitované edície, zameriava sa aj na vlastný vývoj elektromobility a vstupuje aj do vývoja vodíkových pohonov.

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou SAP Hungary Kft. na zavedení systému riadenia spoločnosti a podpory predaja.