Spoločnosť Ford Trucks predstavila na medzinárodnej výstave Solutrans novú sériu nákladných vozidiel F-LINE

Spojenie dizajnu, technológie a bezpečnosti

Spoločnosť Ford Trucks na najväčšej európskej výstave ťažkých a ľahkých úžitkových vozidiel Solutrans predstavila svoje najnovšie výrobky a technológie, za ktorými stoja roky odborných znalostí, inovácií a skúseností s výrobou.

Publikovaný:

Spoločnosť Ford Trucks predstavuje novú sériu nákladných vozidiel F-LINE, ktorá sa vyznačuje pokročilými bezpečnostnými funkciami, technológiami prepojenia vozidiel a inovatívnym dizajnom. Spoločnosť Ford Trucks okrem toho na výstave Solutrans odprezentovala aj novú limitovanú verziu ťahača F-MAX s označením F-MAX SELECT a prelomový vodíkový spaľovací motor, ktorý prináša zásadný pokrok v oblasti trvalo udržateľných technológií.

Séria ťahačov F-LINE skonštruovaná a vyvinutá spoločnosťou Ford Trucks upúta predovšetkým technológiami prepojenia vozidiel, pokročilými bezpečnostnými funkciami, ako aj pohodlím a moderným dizajnom.

Nová séria pokrýva tri hlavné segmenty: cestné nákladné vozidlá, stavebné vozidlá a ťahače návesov. V ponuke nájdete cestné nákladné vozidlá s usporiadaním náprav 4×2, 6×2 a 8×2, ťahače návesov 4×2 a 6×4 a stavebné vozidlá 6×4 a 8×4 prinášajúce do oblasti komerčnej dopravy bezkonkurenčný výkon a inovácie.

Nová séria F-LINE prináša zásadnú dizajnovú a estetickú zmenu. Interiér vozidiel sa vyznačuje pohodlím a praktickými vlastnosťami, ktoré sú zárukou jedinečného zážitku z jazdy.

Špičkové asistenčné systémy vodiča prítomné vo vozidlách série F-LINE sú zárukou bezpečnej a príjemnej jazdy. Pokročilý systém núdzového brzdenia reagujúci aj na chodcov a inteligentný adaptívny tempomat s funkciou automatického zastavenia a rozjazdu sa starajú o rýchle reakcie v kritických situáciách. Funkcie ako asistent diaľkových svetiel, systém výstrahy pred vybočením z jazdného pruhu, inteligentný asistent rýchlosti a systém sledovania mŕtveho uhla poskytujú vodičovi viac informácií a aktívne monitorujú bezpečnosť vozidla, čím prinášajú väčšiu istotu na každej ceste.

Zadné parkovacie senzory, systém monitorovania tlaku v pneumatikách, signalizácia núdzového zastavenia, blokovanie vozidla v prípade zistenia požitia alkoholu, systém varovania v prípade únavy vodiča a systém varovania pred rozjazdom navzájom spolupracujú a zabezpečujú tak špičkovú úroveň bezpečnosti a ochrany.

Inteligentnejšia a efektívnejšia jazda vďaka technológii prepojenia vozidiel

Hlavnou výhodou vozidiel zo série F-LINE je jazdný zážitok budúcnosti sprostredkovaný technológiou prepojenia vozidiel. Systém je dokonale integrovaný do systému ConnecTruck od spoločnosti Ford Trucks, vďaka čomu je každé vozidlo z tejto série súčasťou navzájom prepojenej, efektívnejšej a inteligentnejšej flotily. Integrovaním systému sme dosiahli nielen zlepšenie zážitku z jazdy, ale tiež výrazné zvýšenie prevádzkovej efektivity, ktorá je najvyššia spomedzi všetkých komerčných vozidiel.

„Ako inovatívna značka, ktorá načúva potrebám svojich zákazníkov, sústreďujeme svoj výskum a vývoj na uvádzanie technológií novej generácie na trh. Naším cieľom pri každom novom produkte, ktorý vyvíjame, je pomáhať našim zákazníkom dosahovať vyššie zisky tým, že im poskytujeme pohodlie a bezpečnosť, ktorú si zaslúžia. Sme preto radi, že môžeme predstaviť novú sériu F-LINE. Zamerali sme sa pri nej hlavne na znižovanie prevádzkových nákladov a vyššiu produktivitu, ako aj pohodlnejšiu a bezpečnejšiu jazdu vďaka prepojeniu vozidiel a pokročilým bezpečnostným funkciám,” hovorí Emrah Duman, viceprezident spoločnosti Ford Trucks.

„Nová séria vozidiel pod názvom F-MAX SELECT a naša prelomová technológia vodíkových spaľovacích motorov sú príkladom nášho nezlomného úsilia v oblasti inovácií a trvalej udržateľnosti. Samozrejme, aj v budúcnosti chceme našim zákazníkom prinášať väčšiu efektivitu, vyšší výkon a špičkové technológie.“

Nová limitovaná verzia modelu F-MAX, ktorý získal ocenenie Truck of the Year: F-MAX Select

Na výstave Solutrans spoločnosť Ford Trucks predstavila aj exkluzívnu limitovanú verziu modelu F-MAX, ktorý v roku 2019 získal ocenenie Truck of the Year, a to pod názvom F-MAX SELECT. Z tejto verzie bude vyrobených len 400 vozidiel. Tešiť sa môžete najmä na exkluzívne dizajnové prvky kombinované s pokročilými technológiami a pohodlím.

Ekologická jazda: vodíkový motor spoločnosti Ford Trucks

Spoločnosť Ford Trucks na výstave Solutrans upútala predovšetkým svojím prelomovým vodíkovým spaľovacím motorom, ktorý predstavuje zásadný míľnik na ceste k trvalo udržateľným technológiám. Spoločnosť v súčasnosti testuje rôzne koncepcie spaľovacích motorov a je silným zástancom vodíkovej budúcnosti, čím si buduje pozíciu značky, ktorá kladie dôraz na zelené technológie.

V rámci plánu Generation F je spoločnosť Ford Trucks na čele významnej transformácie v oblasti ťažkých úžitkových vozidiel založenej na zavádzaní bezemisných, pripojených a autonómnych technológií. Spoločnosť prijala záväzok dosiahnuť nulové emisie vo výrobe ťažkých úžitkových vozidiel do roku 2040 s cieľom bojovať proti vplyvom zmeny klímy. Ako potvrdenie tohto záväzku spoločnosť Ford predstavila svoje 100 % elektrické nákladné vozidlo na veľtrhu dopravy IAA, ktorý sa konal v septembri 2022 v Hannoveri.

Megosztom másokkal

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.

Chuťovky aj pohľad do budúcnosti

Ford Trucks sa už etabloval medzi silných hráčov, medzi nemeckými, švédskymi, talianskymi či holandskými už ponúka podobné limitované edície, zameriava sa aj na vlastný vývoj elektromobility a vstupuje aj do vývoja vodíkových pohonov.

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou SAP Hungary Kft. na zavedení systému riadenia spoločnosti a podpory predaja.