Ford Trucks získava novú cestu v rámci eurázijského „centrálneho koridoru“ vďaka novému distribútorovi v Kazachstane

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks rozširuje svoju ponuku služieb pre medzinárodných zákazníkov prostredníctvom nového distribútora Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára dôležitú cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Cieľom spoločnosti Ford Trucks je poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby na rôznych trhoch pozdĺž „stredného koridoru“, čo je kľúčová trasa medzinárodného obchodu známa ako novodobá Hodvábna cesta.

Publikovaný:


Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks bude aj naďalej poskytovať služby všetkým svojim medzinárodným zákazníkom, teraz s ešte širším záberom vďaka novému distribútorovi Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Turbo Trucks Kazakhstan je súčasťou skupiny TH Group, ktorá už viac ako 25 rokov zastupuje popredné svetové automobilové značky, a má rozsiahle zázemie v odvetví nákladnej dopravy a prevádzkuje rôznorodé automobilové podniky v 9 krajinách Európy a Ázie.

Ford Trucks si svojimi aktivitami na strategicky významnom trhu v Kazachstane získa vplyv na najdlhšom úseku „stredného koridoru“, ktorý je známy aj ako „novodobá Hodvábna cesta“. Ide o infraštruktúrnu a obchodnú iniciatívu vytvorenú s cieľom zvýšiť prepojenosť a podporiť ekonomickú spoluprácu medzi eurázijskými krajinami.
Vďaka veľkej rozlohe Kazachstanu, ktorá zodpovedá takmer polovici Európskej únie, bude Ford Trucks môcť poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby.

Kazachstan vzhľadom na túto cestu spájajúcu Európu s Áziou uzatvoril aj mnohé partnerstvá s Európskou úniou. Táto krajina tvorí významnú dopravnú križovatku, pokiaľ ide o cesty do a z Európy.

Ford Trucks začne v Alma-Ate aktivitami, ako je predaj, popredajný servis a servis náhradných dielov. V nasledujúcich dvoch rokoch sa potom rozšíri do ďalších piatich miest, ktoré vynikajú komerčnou a baníckou činnosťou, takže do roka 2025 bude pôsobiť v šiestich významných mestách.

Emrah Duman: „Sme si istí, že naša spolupráca prinesie zákazníkom špičkové riešenia“

K formálnemu uzatvoreniu spolupráce medzi spoločnosťami Ford Trucks a Turbo Trucks Kazakhstan došlo 31. augusta 2023 slávnostným podpísaním zmluvy, na ktorom sa zúčastnili členovia výkonného výboru a zástupcovia.

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Ford Trucks, Emrah Duman, pri tejto slávnostnej príležitosti vyhlásil: „Sme radi, že môžeme spolu s týmto novým a mimoriadne vzácnym partnerom pomôcť trhu s ťažkými úžitkovými vozidlami v Kazachstane. Kazachstan urobil veľký krok smerom k dosiahnutiu významného vplyvu na novodobej Hodvábnej ceste. Pokiaľ ide o samotnú rozlohu, naše služby majú obrovský geografický záber. Vďaka tomuto strategickému kroku môžeme poskytovať lepšie služby našim medzinárodným zákazníkom a ponúknuť im spoľahlivý popredajný servis či jednoduchý prístup k náhradným dielom. Kazachstan ponúka ohromné príležitosti a my sme presvedčení, že toto partnerstvo prinesie úspech a rast obom stranám, ktoré svojim zákazníkom zabezpečia špičkové riešenia.“

Zdieľať

Tri desaťročia úspechu

Tento rok oslavuje tridsiate výročie vedúci hráč na trhu prenájmu úžitkových vozidiel, spoločnosť VIARENT. V našej krajine bola priekopníkom v poskytovaní tejto služby a svojimi neustálymi inováciami je odvtedy lídrom v danej oblasti, teraz už aj na medzinárodnej úrovni. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa rozprávali s Petrom Stefkóm, vedúcim koncernu Delta-Truck o službách, minulosti, … Continued

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou SAP Hungary Kft. na zavedení systému riadenia spoločnosti a podpory predaja.