Ford Trucks získava novú cestu v rámci eurázijského „centrálneho koridoru“ vďaka novému distribútorovi v Kazachstane

Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks rozširuje svoju ponuku služieb pre medzinárodných zákazníkov prostredníctvom nového distribútora Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára dôležitú cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Cieľom spoločnosti Ford Trucks je poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby na rôznych trhoch pozdĺž „stredného koridoru“, čo je kľúčová trasa medzinárodného obchodu známa ako novodobá Hodvábna cesta.

Publikovaný:


Globálna značka ťažkých úžitkových vozidiel Ford Trucks bude aj naďalej poskytovať služby všetkým svojim medzinárodným zákazníkom, teraz s ešte širším záberom vďaka novému distribútorovi Turbo Trucks Kazakhstan v Kazachstane, ktorý jej otvára cestnú dopravnú bránu v Eurázii. Turbo Trucks Kazakhstan je súčasťou skupiny TH Group, ktorá už viac ako 25 rokov zastupuje popredné svetové automobilové značky, a má rozsiahle zázemie v odvetví nákladnej dopravy a prevádzkuje rôznorodé automobilové podniky v 9 krajinách Európy a Ázie.

Ford Trucks si svojimi aktivitami na strategicky významnom trhu v Kazachstane získa vplyv na najdlhšom úseku „stredného koridoru“, ktorý je známy aj ako „novodobá Hodvábna cesta“. Ide o infraštruktúrnu a obchodnú iniciatívu vytvorenú s cieľom zvýšiť prepojenosť a podporiť ekonomickú spoluprácu medzi eurázijskými krajinami.
Vďaka veľkej rozlohe Kazachstanu, ktorá zodpovedá takmer polovici Európskej únie, bude Ford Trucks môcť poskytovať spoľahlivé a vysokokvalitné služby.

Kazachstan vzhľadom na túto cestu spájajúcu Európu s Áziou uzatvoril aj mnohé partnerstvá s Európskou úniou. Táto krajina tvorí významnú dopravnú križovatku, pokiaľ ide o cesty do a z Európy.

Ford Trucks začne v Alma-Ate aktivitami, ako je predaj, popredajný servis a servis náhradných dielov. V nasledujúcich dvoch rokoch sa potom rozšíri do ďalších piatich miest, ktoré vynikajú komerčnou a baníckou činnosťou, takže do roka 2025 bude pôsobiť v šiestich významných mestách.

Emrah Duman: „Sme si istí, že naša spolupráca prinesie zákazníkom špičkové riešenia“

K formálnemu uzatvoreniu spolupráce medzi spoločnosťami Ford Trucks a Turbo Trucks Kazakhstan došlo 31. augusta 2023 slávnostným podpísaním zmluvy, na ktorom sa zúčastnili členovia výkonného výboru a zástupcovia.

Vedúci predstaviteľ spoločnosti Ford Trucks, Emrah Duman, pri tejto slávnostnej príležitosti vyhlásil: „Sme radi, že môžeme spolu s týmto novým a mimoriadne vzácnym partnerom pomôcť trhu s ťažkými úžitkovými vozidlami v Kazachstane. Kazachstan urobil veľký krok smerom k dosiahnutiu významného vplyvu na novodobej Hodvábnej ceste. Pokiaľ ide o samotnú rozlohu, naše služby majú obrovský geografický záber. Vďaka tomuto strategickému kroku môžeme poskytovať lepšie služby našim medzinárodným zákazníkom a ponúknuť im spoľahlivý popredajný servis či jednoduchý prístup k náhradným dielom. Kazachstan ponúka ohromné príležitosti a my sme presvedčení, že toto partnerstvo prinesie úspech a rast obom stranám, ktoré svojim zákazníkom zabezpečia špičkové riešenia.“

Megosztom másokkal

Konferencia cestná doprava 2023

Vyše 350 účastníkov sa zišlo na konferencii Cestná doprava 2023, ktorú zorganizoval ČESMAD Slovakia – združenie cestných dopravcov SR, 12. októbra 2023 v komplexe X-Bionic Sphere v Šamoríne. Ide o významné podujatie v oblasti cestnej dopravy.