Spoločnosť Delta Truck sa chce stať regionálnym lídrom

Chceli by sme sa stať univerzálnym poskytovateľom služieb v oblasti úžitkových vozidiel v strednej Európe – oznámil Peter Stefkó, konateľ, jeden zo zakladateľov a dodnes aj majiteľ spoločnosti Delta Truck Kft.

Publikovaný:

Hlavným motívom nášho rozhovoru je skutočnosť, že v týchto dňoch uplynie tridsať rokov od založenia spoločnosti Delta Truck Kft. Čo by ste teraz, pri pohľade späť, z týchto troch desaťročí vyzdvihli?

Som hrdý na to, že v súčasnosti spomedzi 8 veľkých európskych výrobcov nákladných vozidiel sme v hre ako jediná súkromná spoločnosť s maďarským vlastníctvom ponúkajúca produkty Ford Trucks, ktoré v Maďarsku a na Slovensku predávame už štyri roky. Nebolo jednoduché to dosiahnuť, pretože v strednej a východnej Európe zakladajú importérske spoločnosti samotní výrobcovia, zriedkakedy tým poveria externé spoločnosti.
Ako jeden z popredných hráčov na domácom trhu s úžitkovými vozidlami zároveň ako oficiálny autorizovaný predajca distribuujeme nákladné vozidlá značky Isuzu – jedného z popredných výrobcov nákladných vozidiel, a okrem toho sme domácim importérom mnohých ďalších výrobcov, ako napríklad Kögel, Benalu alebo MEGA. A aj požiadavkám na kúpu návesov sme schopný vyhovieť zo širokej ponuky.

Zdá sa, že u vás je apríl mesiacom zakladania firiem. Takmer na deň presne tri roky po vzniku spoločnosti Delta Truck, v roku 1994 začala svoje pôsobenie spoločnosť zaoberajúca sa prenájmom úžitkových vozidiel a správou vozového parku, s názvom Via Bérautó Haszongépjárművek Magyarországi Kft. (Via úžitkové vozidlá na prenájom Maďarsko s.r.o). Čo je potrebné vedieť o tejto spoločnosti?
V súčasnosti vítame zákazníkov v dvoch vlastných maďarských prevádzkach (v Budapešti a Szigetszentmiklós) a v jednej slovenskej prevádzke (v Senci), naša ponuka zahŕňa takmer 2 tisíc nákladných áut, a vďaka tomuto množstvu patríme medzi Top 15 európskych poskytovateľov služieb v tomto odvetví.

Svoje služby ponúkate iba firmám?

Nie. Pre fyzické osoby sme dostupní cca pol roka. Vytvorili sme franšízový systém, ktorý má už šesť členov, päť z nich je v maďarských župných sídlach (Debrecín, Győr, Szekszárd, Szombathely a Pécs), a jeden sa nachádza v Srbsku. Ľahké nákladné vozidlá je možné si prenajímať aj na jeden deň, napríklad na sťahovanie alebo na prepravu zakúpeného nábytku do miesta bydliska.

Vašu firmu zaoberajúcu sa prenájmom ste pred niekoľkými mesiacmi, v decembri 2020 prekrstili na Viarent Haszongépjárművek Magyarországi Kft. (Viarent úžitkové vozidlá Maďarsko s.r.o.). Prečo?

V nasledujúcich piatich rokoch by sme sa chceli etablovať vo viacerých krajinách strednej Európy, v Rumunsku, Česku a Rakúsku sme už v štádiu pokročilých rokovaní, a pri pohľade na anglický názov budú aj zahraniční zákazníci hneď vedieť, čím sa zaoberáme. Naším cieľom je stať sa univerzálnym poskytovateľom služieb v tomto regióne.

V súčasnosti sa, žiaľ, nedá vyhnúť otázke: ako sa vás dotkla všeobecná kríza, ktorá vznikla v dôsledku pandémie koronavírusu?

Našťastie, do menšej miery, ako mnohých našich konkurentov. Pre znázornenie stačí povedať, že zatiaľ čo trh s ťažkými nákladnými vozidlami klesol v Európe v dôsledku pandémie koronavírusu o 40 percent, obrat skupiny Delta Truck sa znížil len o 10 percent. A naša aktivita pri prenájme vozidiel sa za posledný rok dokonca dokázala zvýšiť o 10 percent, a to vďaka tomu, že v dôsledku kríz sa dopyt vo všeobecnosti posúva smerom k prenájmu.

Zdieľať

Tri desaťročia úspechu

Tento rok oslavuje tridsiate výročie vedúci hráč na trhu prenájmu úžitkových vozidiel, spoločnosť VIARENT. V našej krajine bola priekopníkom v poskytovaní tejto služby a svojimi neustálymi inováciami je odvtedy lídrom v danej oblasti, teraz už aj na medzinárodnej úrovni. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa rozprávali s Petrom Stefkóm, vedúcim koncernu Delta-Truck o službách, minulosti, … Continued

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.

Stabilné zázemie pre rozvoj

Kvôli čoraz výraznejšej medzinárodnej expanzii spoločností Delta-Truck Kft. a Viarent Kft. sa v záujme efektívnejšieho fungovania stala nevyhnutnou optimalizácia, štandardizácia a modernizácia obchodných procesov tejto skupiny firiem. Preto sa tieto dve spoločnosti dohodli so spoločnosťou SAP Hungary Kft. na zavedení systému riadenia spoločnosti a podpory predaja.