Rýchlo veľa úsporne

Spoločnosť Kögel nedávno predstavila dve inovácie, ktoré efektivitu prevádzky zvýšia do ešte väčšej miery. Jednak je už možné objednať si plachtový systém Kögel FastSlider s rýchlou montážou aj pre náves Euro Trailer, na strane druhej prešla náprava prívesu Kögel Trailer Axle komplexnou inováciou.

Publikovaný:

V oblasti efektivity prepravy ponúka značné výhody člen nedávno vytvorenej generácie Novum značky Kögel, s názvom Euro Trailer. Tento model je totiž o 1,38 metra dlhší ako bežný náves s bočnou plachtou, a tak je jeho nákladný priestor väčší o desať metrov kubických. Vďaka tomu sa pri preprave hromadného tovaru môže znížiť spotreba paliva na tonokilometer a emisie oxidu uhličitého návesovej súpravy až o desať percent.

Rýchla montáž plachty

Toto už samo o sebe predstavuje pekný výsledok, avšak produktivitu návesov Euro Trailer je možné ešte ďalej zvyšovať pomocou plachtového systému Kögel FastSlider s rýchlou montážou, ktorý výrazne skracuje časovú náročnosť nakládok a vykládok, a ktorý je odteraz dostupný aj pre tento model. Okrem toho prácu vodičov robí omnoho jednoduchšou a bezpečnejšou. V prípade systému FastSlider je možné bočnú plachtu, zosilnenú zabudovanými „mini klanicami” odtiahnuť a zatiahnuť veľmi ľahko, okrem iného aj vďaka individuálne vyvinutým, ľahko sa posúvajúcim valčekom. Tieto valčeky sa hore pohybujú v hliníkových koľajniciach, a tak sa dajú používať aj v prípade zdvíhateľnej strechy, a v dolnej časti plachtu pomáha viesť oceľový profil pripevnený k rámu skrutkami. A tak je odtiahnutá plachta poskladaná v tesných vlnách. Plachta FastSlider, ktorú je možné objednať na obidve strany vozidla, naďalej umožňuje používanie upevňovacích bodov vonkajšieho rámu Vario-Fix a premiestniteľných vreciek na stĺpiky. Aj to prispieva k tomu, že modely Euro Trailer, vybavené riešením FastSlider, vyhovujú predpisom noriem zabezpečenia nákladu Daimler 9.5 a EN 12642 XL, a preto majú široké využitie počnúc od prepravy nápojov až po prepravu v automobilovom priemysle.

Náprava novej generácie

Ku generácii Novum týchto návesov nedávno pribudla ešte ďalej optimalizovaná generácia veľmi úspešnej nápravy prívesov Kögel Trailer Axle, vyvinutej bavorským výrobcom, náprava Kögel Trailer Axle Novum, čiže KTA Novum. Táto nákladovo efektívna, veľmi spoľahlivá náprava s miernou potrebou údržby má vďaka súčiastkam so zníženou hmotnosťou priaznivý vplyv na spotrebu paliva súpravy a tým aj na znižovanie emisií škodlivých látok. Okrem toho inžinieri Kögel nanovo navrhli zavesenie nápravy tak, aby lepšie odvádzalo sily pôsobiace na priečne vzpery. K tomu prispievajú aj asymetrické silentbloky, ktoré zmierňujú opotrebovanie súčiastok a podporujú výbornú stabilitu prívesov počas jazdy. Navyše väčšinu súčastí nápravy KTA Novum dlhodobo chráni pred koróziou kataforetická povrchová úprava.

Podpora od Nemcov

Modely Kögel Euro Trailer a takisto aj nápravy KTA Novum môžu mať teda v Nemecku nárok na štátnu dotáciu uľahčujúcu nákup moderných prívesov. Od tohto roku totiž nemecká spolková vláda poskytuje ako súčasť programu obnovy vozových parkov úžitkových vozidiel finančnú dotáciu na všetky prívesy a návesy poskytujúce také technické riešenia, ktoré fakticky znižujú záťaž nákladnej cestnej dopravy emisiami oxidu uhličitého. K tejto iniciatíve sa dokonale hodí aj motto spoločnosti Kögel: „Hospodárnosť zároveň šetrí aj životné prostredie – pretože my dbáme aj na to”.

Zdieľať

Ford Trucks dosiahol ďalší míľnik

Spoločnosť Ford Trucks si pripísala ďalší významný projekt v oblasti udržateľných dopravných technológií, čím sa opäť priblížila k dosiahnutiu cieľa v podobe uhlíkovej neutrality. Potom, čo spoločnosť Ford Trucks minulý rok naštartovala svoj jednovalcový výskumný vodíkový motor, teraz úspešne zrealizovala prvú aktiváciu viacvalcového motora H2-Ecotorq poháňaného vodíkom.

Ford Trucks pokračuje v silnom raste v Európe

Spoločnosť Ford Trucks pokračuje vo svojom globálnom raste a vstúpila do Holandska, jedného z kľúčových európskych trhov. Ford Trucks ponúkne širokej zákazníckej základni v Holandsku efektívne a technologické riešenia s vozidlami, ako je F-MAX a nový rad F-LINE, ktorý vyniká technológiou konektivity.

Tri desaťročia úspechu

Tento rok oslavuje tridsiate výročie vedúci hráč na trhu prenájmu úžitkových vozidiel, spoločnosť VIARENT. V našej krajine bola priekopníkom v poskytovaní tejto služby a svojimi neustálymi inováciami je odvtedy lídrom v danej oblasti, teraz už aj na medzinárodnej úrovni. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa rozprávali s Petrom Stefkóm, vedúcim koncernu Delta-Truck o službách, minulosti, … Continued

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.