Ford Trucks dosiahol ďalší míľnik

Spoločnosť Ford Trucks si pripísala ďalší významný projekt v oblasti udržateľných dopravných technológií, čím sa opäť priblížila k dosiahnutiu cieľa v podobe uhlíkovej neutrality. Potom, čo spoločnosť Ford Trucks minulý rok naštartovala svoj jednovalcový výskumný vodíkový motor, teraz úspešne zrealizovala prvú aktiváciu viacvalcového motora H2-Ecotorq poháňaného vodíkom.

Publikovaný:

Vďaka intenzívnejšiemu úsiliu vo výskume a vývoji v súlade s víziou „vytvárania hodnôt pomocou najefektívnejších dopravných riešení“ a s cieľom dosiahnuť v budúcnosti nulové emisie sa spoločnosť Ford Trucks posúva na novú úroveň v oblasti technológií využívajúce alternatívne palivá. V nadväznosti na činnosti súvisiace s vodíkovými motormi, ktoré začali minulý rok s jednovalcovým výskumným motorom, sa teraz spoločnosť Ford Trucks posúva na novú úroveň, keďže úspešne zrealizovala prvú aktiváciu viacvalcového vodíkového motora H2-Ecotorq. Tento motor je navyše vlastným konštrukčným riešením spoločnosti Ford Trucks.

Inžinieri spoločnosti Ford Trucks budú aj naďalej pracovať na optimalizácii systému a vývoji motora, ktorý pri počiatočných testoch vykazuje úspešné výsledky.

Tento míľnik predstavuje významný krok smerom k rozširovaniu uhlíkovo neutrálneho portfólia spoločnosti Ford Trucks, pokiaľ ide o riešenia pre vozidlá s nulovými emisiami. Týmto krokom zároveň spoločnosť Ford Trucks dosiahla ďalší dôležitý míľnik v rámci plnenia cieľa v podobe nulových emisií do roku 2040 pre ťažké úžitkové vozidlá.

Spoločnosť Ford Trucks ďalej investuje do nulových emisií

V súlade so svojou víziou v oblasti udržateľnosti stojí spoločnosť Ford Trucks na čele dopravných technológií budúcnosti v sektore ťažkých úžitkových vozidiel.

Spoločnosť Ford Trucks, ktorá sa vydala na dôležitú cestu za transformáciou so svojím plánom „Generation F“ zameraným na prepojené a autonómne technológie s nulovými emisiami, plánuje do roku 2025 dostať na cesty svoje prvé plne elektrické nákladné vozidlo.

S dôrazom na technológie využívajúce alternatívne palivá vyvíja spoločnosť Ford Trucks prvý elektromobil s vodíkovými palivovými článkami (FCEV) F-MAX v rámci projektu Európskej únie „Ekosystém dopravy s nulovými emisiami“, ktorý má prispieť k budúcnosti riešení v oblasti mobility.

Zdieľať

Pôsobivé ciele

Svet sa mení rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a naše potreby tiež. Spoločnosť Delta-Truck s.r.o. reagovala na túto situáciu mimoriadne flexibilne a predstavila službu Ford Trucks Rent. Na podrobnosti o tejto službe a o novom modeli Ford F-Line sme sa opýtali Ferenca Gőgha, generálneho riaditeľa spoločnosti.

Ford Trucks dosiahol ďalší míľnik

Spoločnosť Ford Trucks si pripísala ďalší významný projekt v oblasti udržateľných dopravných technológií, čím sa opäť priblížila k dosiahnutiu cieľa v podobe uhlíkovej neutrality. Potom, čo spoločnosť Ford Trucks minulý rok naštartovala svoj jednovalcový výskumný vodíkový motor, teraz úspešne zrealizovala prvú aktiváciu viacvalcového motora H2-Ecotorq poháňaného vodíkom. Vďaka intenzívnejšiemu úsiliu vo výskume a vývoji v … Continued

Ford Trucks pokračuje v silnom raste v Európe

Spoločnosť Ford Trucks pokračuje vo svojom globálnom raste a vstúpila do Holandska, jedného z kľúčových európskych trhov. Ford Trucks ponúkne širokej zákazníckej základni v Holandsku efektívne a technologické riešenia s vozidlami, ako je F-MAX a nový rad F-LINE, ktorý vyniká technológiou konektivity.

Tri desaťročia úspechu

Tento rok oslavuje tridsiate výročie vedúci hráč na trhu prenájmu úžitkových vozidiel, spoločnosť VIARENT. V našej krajine bola priekopníkom v poskytovaní tejto služby a svojimi neustálymi inováciami je odvtedy lídrom v danej oblasti, teraz už aj na medzinárodnej úrovni. Pri tejto výnimočnej príležitosti sme sa rozprávali s Petrom Stefkóm, vedúcim koncernu Delta-Truck o službách, minulosti, … Continued

Prekvapenie z Turecka

Už nejaký čas sa špekulovalo o predstavení sólo verzií nových ťažkých nákladných vozidiel Ford Trucks. Chvíľu to vyzeralo, že by mohlo ísť o ďalšie modely radu F-Max, ale turecký výrobca prekvapil a prišiel s novým radom vozidiel F-Line. Ten nahrádza súčasný rad Cargo.